slovenská verzia

Dorian Gray

news

 • 3009

  Dorian Gray opäť na turné!

  Turné s názvom 25 Rockov Hard Rockovej Legendy Dorian Gray sa odštartuje už 7.10.2017 v Banskej Bystrici v Klube 77 a pokračovať bude po viacerých mestách spolu so zaujímavými hosťami. Viac informácii nájdete v sekcii koncerty alebo na https://www.facebook.com/DorianGraySK.

 • 2709

  Nový bubeník Gabo Gavalda

  Na poste bubeníka zasadne náš kamarát Gabo Gavalda. Príďte ho podporiť na jeden z nadchádzajúcich koncertov. Termíny a miesta konania nájdete v sekcii Koncerty.

 • 2402

  Dorian Gray nahral hymnu rádia Rocková republika

  Celkom novú hymnu rádia Rocková republika si môžete vypočuť v sekcii audio, alebo na frekvenciách rádia Rocková republika, kde bude hymna nasadená ako pecka týždňa.

 • 2402

  Skladba Kóma je novinkou na rádiu Rocková republika

  Skladba Kóma z albumu Druhá tvár sa stala čerstvo nasadenou novinkou rádia Rocková republika, ktoré si môžete naladiť na v Bratislave na frekvenciách 92.6 MHz a 106.1MHz, alebo na internete na www.rockovarepublika.sk

 • 0912

  Skladba 2012 je peckou týždňa rádia Rocková republika

  Skladba 2012 z nového albumu Druhá tvár bol zaradený do playlistu rádia Rocková republika v rubrike pecka týždna Rasťa Očenáša. Rádio a spomínanú pieseň si môžete vypočuť na území Bratislavy na frekvencii 92,6 MHz, alebo online na http://www.rockovarepublika.sk/

 • 3009

  Chybná adresa Pražského koncertu

  Ospravedlňujeme sa za chybne uvedenú adresu výstaviska v Prahe, kde Vás už tento štvrtok o 16:55 privítame na našom koncerte. Správna adresa výstaviska znie: Beranových 667, 199 00 Praha 9 – Letňany.

 • 2907

  Vadim moderátorom rádia Rockova republika

  Vadim Bušovský sa stal moderátorom nového rádia Rocková republika. Viac info na: http://www.rockovarepublika.sk/

 • 1704

  Recenzia nového albumu na portali rock.sk

  Recenziu je možné prečítať na stránke http://www.rock.sk/clanek/6147-recenzia-dorian-gray---druha-tvar

 • 1803

  Recenzia albumu Druhá tvár

  Recenziu albumu Druhá tvár od portálu metalmania-magazin.eu si môžete prečítať na adrese: http://www.metalmania-magazin.eu/?p=6704

 • 0703

  Rozhovor s Vadimom Bušovským

  Prinášam vám rozhovor, s členom jednej najlepších kapiel na Slovensku. Dorian Gray sú krásnym dôkazom, že u nás zdravá rocková muzika ešte nevymrela. Vadim Bušovský porozprával o novom albume o pripravovaných koncertoch a podobne…

  MM: Zdravím Vadím, aký bol deň?
  VB: Ďakujem za opýtanie, deň bol super.

  MM: Tento rok ste svojich fans potešili novým albumom, ktorý vyšiel po piatich rokoch. Prečo taká dlhá doba?
  VB: Všetko je otázkou peňazí, ktoré sme popri tvorbe albumu, klipu a ostatnej tvrdej koncertnej práci s Dorianom museli riešiť. Čo si nespravíš sám proste nemáš a nie je to jednoduché.

  MM: Mohol by si ho trochu predstaviť? Ako vyzeralo nahrávanie, jeho vznik a tak?
  VB: Nahrávali sme v štúdiu Babylon, u skvelého producenta, muzikanta a zvukového majstra Juraja Kupca, ktorý našu platňu aj produkoval. Nahrali sme ju cca za týždeň. Materiál sme pripravovali približne dva roky vo veľkej pohodičke, žiaden stres, proste sme si jamovali a tešili sa. Vznikli prijemne piesne z ktorých sme 10 kúskov šupli na CD.

  MM: Hneď prvý song sa volá 2012. Trochu možno mimo témy, ale ako si vnímal celý ten cirkus s údajným koncom sveta a podobne?
  VB: 2012 je skladba o živote, ktorý nám ponuka systém v ktorom všetci žijeme a myslím, že aktuálnosť skladby bude pretrvávať bohužiaľ ešte veľa rokov. Stačí si iba každý rok na miesto 2012 zaspievať 2013, 2014, 2015.. atď.
  Na koniec sveta tým bulvárnym spôsobom, ako je predstavený osobne neverím, no ale predsa ak niečo také raz príde, bude to zrejme len zavŕšenie nezvratného kolobehu života a pre mňa to momentálne vôbec nie je dôležité. Dôležité je len ako najkrajšie a najšťastnejšie prežiť čas, ktorý tu na zemi mám.


  MM: Okrem poctivého hard rocku na albume počuť taktiež aj bluesové prvky. Ako je to s tvojím vzťahom k tomuto štýlu?
  VB: Blues je základ hudobníka akéhokoľvek druhu a ja ho osobne mam veľmi rad. Čím som starší, tým viac ma to k nemu ťahá prostredníctvom takých velikánov ako boli a budú Gary Moore, Jimi Hendrix a im podobní.

  MM: A čo song číslo šesť Žena v Červenom. Hovorí o nejakej konkrétnej dievčine?
  VB: Za každým textom je buď kus fantázie, prežitá skutočnosť, alebo chuť ju prežiť. Všetky texty nám napísal Branislav Moskáľ a ja nevylučujem možnosť, že to bola práve prežitá skutočnosť.

  MM: Vidím, že tak ako ostatné albumy, aj tento si dal na voľné vypočutie a stiahnutie na vašom webe. Pekné gesto v dnešných časoch, keď mnohí hovoria aké hrozné je sťahovanie z netu a tak. Čo ty na to hovoríš?
  VB: Na net sa to dostane hneď ako predáš prvý kus. Tak sme to dali ako gesto pre fans. Osobne považujem CD kapely okrem diela hudby a obrazu aj za pomyselný “občiansky preukaz” kapely. V dnešnej dobe sa kapelám nášho formátu nepodarí predať toľko CD ako svetovým jednotkám, čiže odpadá nám vidina zárobku. My chceme na základe predaja nasej dosky vrátiť peniaze tam, odkiaľ sme ich získali a snažiť sa o natočenie ďalšieho klipu, nech naši fans vedia, že žijeme. A povedzme si otvorene CD je CD a MP3 sú MP3.

  MM: Na predošlom albume bolo počuť aj iný hlas, okrem tvojho (napríklad song Láska sa Nenosí). Kto to bol a prečo ho tento krát počuť nebolo?
  VB: Je to dlhoročný kamarát a Dorian, spevák Rasťo Šulc. CD Dorian Gray 2001, ktorú vo veľkej väčšine napísal Rasťo bol malý odklon od klasického hard rocku ako sme razili a razíme dodnes. Táto hudba potrebovala iného speváka ako som ja a v tej dobe nám to šliapalo práve v tej formácii aká bola úplne skvelo. Keďže je Rasťo stále právoplatným “DORIANOM”, vôbec nevylučujeme ďalšiu spoluprácu.

  MM: Na vašom webe máte uvedených pár marcových koncertov. Mohol by si aspoň trochu naznačiť, čo sa pripravuje ešte okrem nich?
  VB: To je len prvotne malé klubové turničko k novej doske a pochopiteľné, že máme rozrobené hrania na najlepších akciách, ktoré sa na Slovensku konajú ako napr. TOP FEST. Riešime aj nejaké hrania v Čechách, ale o tom budeme informovať až po ukončení jednaní na našej webovej stránke FB.

  MM: Aké záľuby a záujmy majú členovia vášho tria, okrem muziky?
  VB: Boris Brna (bicie) – miluje svoju dcérku Ninku.
  Dano Urbán (basa) – miluje ženy, hru na kontrabas a stavarinu.
  Ja – milujem motorky a svoj motorkársky klub All For One.


  MM: Jeden čas sa vo vašej zostave objavil aj slovenský, dá sa povedať legendárny basák Paľo Horvát (ex Tublatanka). Mohol by si objasniť, prečo s vami neostal na trvalo a čo teraz robí?
  VB: Áno, Paľko nahral osem piesni na albume “Aj teba sa to týka” a veľkou mierou prispel ku konečnému aranžu skladieb. To prečo neostal naozaj neviem a živí sa programovaním.

  MM: Ak by si mal čarovný prútik, čo by si zmenil na slovenskej rock/metal scéne?
  VB: Chcel by som, aby mala rock/metalová scéna viac podpory zo strany médií a ministerstva kultúry. Aspoň polovicu z toho ako je to napr. v Škandinávii.

  MM: A čo tvoje muzikantské začiatky? Mal si niečo aj pred Dorian Gray? Aké to bolo začínať v 92 s kapelou?
  VB: Pred DG som mal len stredoškolskú skupinu. Bolo to prijemné a krásne naivné. V každom prípade sme boli školské hviezdy a nám všetkým to úprimne lichotilo. V 92 roku som založil Dorian a vtedy som to začal naozaj žiť naplno a trvá to dodnes.

  MM: Čo ti dáva tú správnu motiváciu, aby kapela fungovala až do dnešných čias? (Bohužiaľ sme na Slovensku a pochváliť sa boh vie akou podporou od rádií a podobne veľmi nemôžte).
  VB: Je to len o tom, či človek v sebe nájde skutočne to, prečo bol stvorený. Ja som to zrejme naozaj našiel a nevie ma to opustiť, akokoľvek som si to želal v situáciách, keď som nevedel ako ďalej. Mám tu najskvelejšiu partiu ľudí a zároveň špičkových muzikantov okolo seba, robíme našu spoločnú hudbu a ešte sa vieme spoločne okrem tvrdej práce aj zabaviť. Trvá to už 20 rokov a stále je to pre mňa aj chalanov to najviac, čo máme. Proste Dorian milujú všetci DORIANI. Treba veľa snívať, dosahovať svoje ciele a v nekonečnom rade si ich aj užívať a to spoločne.

  MM: Ok Vadim, ďakujem, že si si na mňa našiel čas. Prajem všetko dobré tebe aj celému Dorian Gray a ako tradične poprosím o nejaký ten odkaz pre čitateľov webu Metalmania-Magazin.
  VB: Ostaňte verní rocku a metalu. Aj Dorian Gray je tu pre vás. Spoločne s vami udržíme rockovú muziku na Slovensku pri živote!

  [Zdroj: www.metalmania-magazin.eu]

 • 1702

  Nový album Druhá tvár na stiahnutie

  Nová platňa s názvom Druhá tvár sotva uzrela svetlo sveta a už je k dispozicii na vypočutie a stiahnutie v sekcii audio.

 • 2201

  Klubové turné k albumu Druhá tvár

  Krstom albumu Druhá tvár, ktorý sa uskutoční 12.2.2013 v bratislavskom Slezák rock pube zaháji skupina Dorian Gray turné po viacerých slovenských kluboch, kde predstaví svoje najnovšie hity ako aj ostrieľané klasiky. Pre viac informácií sledujte sekciu koncerty.

 • 2312

  Dokument S.O.H.E.

  Piesne Dorian Gray boli použité v krátkom dokumentárnom filme o bratislavskom motorkárskom klube S.O.H.E. - slaves of hells engines. Môžete si ho pozrieť v sekcii video, alebo priamo na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=B8z_dTgNg6k

 • 0612

  Nový album už čoskoro

  Vydanie nového albumu kapely Dorian Gray je už na spadnutie. Termín krstu bude oznámený už čoskoro. Sledujte www.doriangrayband.com pre viac info a novinky.

 • 0603

  Skupine Guns N‘Roses bude predskakovať Dorian Gray

  13. júla 2012 vystúpi pred Guns N‘Roses na piešťanskom letisku aj slovenská rocková legenda – skupina Dorian Gray. S prvým hitom Som tu len hosť zažiarila už začiatkom deväťdesiatych rokov, keď svoje najlepšie obdobie prežíval aj Axl Rose s Guns N‘Roses. Aj Dorian Gray sa dve desaťročia venuje hardrocku, ktorý oslovuje fanúšikov všetkých vekových skupín. Ku Guns N‘Roses má tak líder a spevák skupiny Vadim Bušovský silný vzťah. „Zaregistroval som ich pri albume Apetite For Destruction a chvíľu som si na Axlov spev musel zvykať,“ pripúšťa s úsmevom. „Ich hudbe som napokon prepadol a dodnes ju mám rád.“ Dorian Gray sa už raz predstavil v úlohe predskokana skutočného hudobného velikána, v roku 1996 si skupina zahrala pred Jethro Tull. Guns N‘Roses uvidí aj Vadim prvýkrát v živote naživo v Piešťanoch. „Repertoár už máme pripravený, budeme hrať naše najlepšie kúsky zo starých platní a aj z pripravovaného albumu. Ten vydáme ešte pred letom.“ Nie je vylúčené, ba dokonca je vysoko pravdepodobné, že sa Vadim Bušovský s Axlom Roseom v zákulisí koncertu osobne stretne, no netrvá na tom. „Hlavne nech sa nám podarí naše vystúpenie, nech ľudí zabavíme a urobíme tú správnu atmosféru velikánom z Guns N‘Roses.“ Účasť skupiny Dorian Gray potvrdil aj hlavný organizátor festivalu Topfest a koncertu Guns N‘Roses Dušan Drobný. „Chceme fanúšikov na príchod hlavnej hviezdy večera pripraviť aj kvalitnou domácou rockovou hudbou. Medzi slovenskými predskokanmi tak nemôže chýbať Dorian Gray.“ Lístky na koncert Guns N‘Roses, ktorý sa uskutoční 13. júla na letisku v Piešťanoch, sú už v predaji a záujemcovia ich nakupujú rekordným tempom

 • 2002

  Dorian Gray pripravuje nový album

  Rocková skupina Dorian Gray menila počas takmer dvadsiatich rokoch fungovania niekoľkokrát svoje zloženie. Dnes sa vracia v takmer pôvodnej zostave a s novým repertoárom. Avizuje ho skladba Neznáma. Prvý veľký hit skupiny Som tu len hosť pochádza ešte z minulého storočia, no prvý album od Dorian Gray si fanúšikovia mohli kúpiť až v roku 2001. Ďalší pribudol v roku 2008 a tretí v poradí vznikne túto sezónu v zložení Vadim Bušovský, Boris Brna (obaja zakladajúci členovia Dorian Gray) a Dano Urban. „Pôvodne som chcel spraviť sólový projekt a Borisa s Danom som si prizval ako muzikantov. Keď sme však začali hrať, zafungovala medzi nami chémia a napadlo mi, že by sme sa znova mohli volať Dorian Gray ako za starých čias,“ vysvetlil okolnosti comebacku legendárnej skupiny spevák a gitarista Vadim Bušovský. Dnes má Dorian Gray skompletizovaný prvý singel Neznáma vybavený aj sugestívnym videoklipom a páni zo skupiny pracujú aj na ďalších skladbách. „Do troch mesiacov by sme chceli dokončiť celú veľkú platňu, v súčasnosti je hotových asi 80 percent z nej. Hudobne aj textovo sú nové pesničky iné ako tie predchádzajúce – sú o optimizme a o kráse. Už žiadne veľké pravdy o škaredých veciach,“ prízvukuje Vadim. Hudbu na nový album skupiny Dorian Gray skladá Vadim Bušovský, k textárovi Braňovi Moskáľovi pribudnú pravdpodobne aj ďalší.

 • 3101

  Dorian Gray

  Dorian Gray účastníkom festivalu Terchovský Budzogáň !!! http://www.budzogan.sk/index.php?where=0

 • 2901

  Dorian Gray

  Obrovské poďakovanie za masívnu podporu v Randal Clube !

 • 2812

  Dorian Gray - Neznáma

  Videoklip a singel Neznáma je na svete !

 • 2812

  ROCKOVÁ PALBA

  26. januára o 20:30 Vás v známom Bratislavskom Randal Clube rozpáli trio skupín: GAS, Face 2 Face a hlavnou skupinou večera Dorian Gray. Skvelý koncert, ktorý si jednoducho nemôžete nechať ujsť! Vstup: 3e

 • 1212

  Dorian Gray

  Točíme videoklip Neznáma u Imagine Vision

 • 2911

  Dorian Gray

  TOČIME SINGEL - NEZNÁMA

 • 2911

  Dorian Gray

  Ďakujeme priateľom a každému kto sa zúčastnil v sobotu na koncerte u Slezáka:) a predovšetkým Rasťovi Šulcovi za spoluprácu. Momentálne pripravujeme program na január tak očakávajte čoskoro termíny koncertov. Bude to menšie prekvapenie..:)

 • 1911

  Dorian Gray

  Chceme poďakovať každému kto sa zúčastnil včerajšieho koncertu. Ďakujeme za perfektnú atmosféru! Špeciálne poďakovanie patrí predovšetkým Braňovi Moskáľovi ktorý s nami odspieval záverečný song - Viem čo viem a Motorkárom SOHE, RED DEVILS a INTRUDERS ktorý nás podporili svojou prítomnosťou.

 • 1711

  Dorian Gray

  Dorian Gray sa rozbieha naplno. Nový album a nový klip ktorý sa pripravuje je len náznakom rozbiehajucej sa produkcie

 • 0410

  Opäť spolu, alebo Double Trouble..

  Po niekoľkých rokoch znovu obnovili spoluprácu Vadim a vynikajúci spevák Rasťo Šulc. Ich spoločný unplugged projekt má názov Double Trouble. Jedná sa o akustické duo ktoré hrá cover verzie najznámejších rockových velikánov s veľkou dávkou gitarových improvizácii.To si naozaj nemôžete nechať ujsť.

 • 0209

  Dorian Gray

  Po niekoľko ročnej pauze zasadol za bicie v Dorian Gray spoluzakladajúci člen skupiny vynikajúci bubeník Boris Brna. Na basgitare páli basové tóny talentovaný "mlaďas" Dano Urban. Dorian Gray sú tak znovu v plnej sile, čo určite oceníte na koncertoch a pripravovanej platni.